Co się stało?

Witryna

Zapewne zauważyliście Państwo, że w okresie ostatnich dwóch tygodni nasza witryna nie była w pełni funkcjonalna, teksty z polskimi znakami były prawie nieczytelne, galerie zdeformowane, itp.

Wszysko zaczęło się od instalacji nowej wersji programu zarządzającego galeriami. Powrót do wersji poprzedniej nie naprawił zmian dokonanych przez nową wersję. Nie było innego wyboru niż odtworzenie witryny z kopii zapasowej, wykonanej przed zainstalowaniem nowego programu obsługi galerii.

Okazało się wtedy, że program odtwarzania z kopi zapasowej, nieprawidłowo interpretuje polskie znaki, przed zapisaniem tekstów do bazy danych.

Zmuszony byłem do napisania programu korekty bazy danych, który po wielokrotnych testach, naprawił niepożądane zmiany.

Zajęło to więcej czasu, niż bym sobie życzył, ale witryna stoi znowu na własnych nogach.

Przepraszamy serdecznie naszych wiernych „oglądaczy” za nieprzyjemne doznania podczas opisanych powyżej wydarzeń.

Z poważaniem,
Przemysław Walentynowiczdeadline

2 komentarze to “Co się stało?”

 1. Hanna Tkaczyk
  Hanna Tkaczyk | 12 listopada 2014 o 23:05

  Przemku! Dziękuję za powiadomienie o kłopotach z witryną. Niestety nie wróciły podpisy pod zdjęciami (na pierwszej stronie są,na następnych już nie ma). A poza tym jako współadministrator (za dużo powiedziane) nie mogę dostać się do kokpitu – znikło logowanie(?) Czy jeszcze wrócą dawne, lepsze czasy? Serdecznie pozdrawiam
  Hania

  • Przemek | 13 listopada 2014 o 06:14

   Wszystko jest w porządku. Serwer wyświetlał zawartość tzw. cache ( zapamiętane wcześniej statyczne strony ). Po wyczyszczeniu cache powinnaś widzieć wszystko jak trzeba.

   Przemek

Dodaj komentarz

Cytaty

Najnowsze komentarze